Fizyoterapistlere Özel Reformer Pilates Modul I (Başlangıç ve Orta Seviye) - 16-17 Aralık 2017 - İstanbul

İçeriği fizyoterapistlere göre tasarlanmış ama aynı zamanda Pilates egzersizlerinin orjinallerinin de anlatıldığı bu eğitimde dört gün boyunca;

  • Reformer Pilates Başlangıç ve Orta Seviye Orjinal Egzersizleri,
  • Klinik Pilates'in reformer aleti ile çeşitli varyasyonlarını
  • Skolyoz Egzersiz Varyasyonları
  • Manuel Terapi veya rehabilitasyon hastalarına yönelik reformer pilates egzersizlerini bulabilceksiniz.

Reformer Pilates Nedir?

Reformer aleti, üzerindeki yaylar, hareketli bantlar ve makara sistemiyle oldukça etkili ve kısa sürede sonuç veren bir egzersiz aracıdır. Kişiyi sabitleyerek çalıştırmasının yanısıra, simetrik bir form vererek vücudun kendi ağırlığının kullanıldığı çeşitli derecelerdeki direnç egzersizleriyle derslerden hızlı verim alınmasını sağlamaktadır. Yayların oluşturduğu direnç, vücut ağırlığıyla birleşir ve bu da zorluk derecelerinin belirlenmesine olanak sağlar. Bu durumda pek çok farklı vücut yapısında insanla doğru ve kişiye özel reformer dersleri yapılabilmektedir.

Joseph Pilates'in tasarladığı Reformer Pilates cihazı ile hem sağlıklı bireylere hem de hastalarımıza spesifik egzersizler planlayabilmekte ve kısa sürede sonuçlar alabilmekteyiz.

Kurs Organizasyon Detayları

Kurs Yeri : Nişantaşı FizyoForm

Eğitmen : K. Zafer Aksungur , PT, MT, Pilates Inst., Academic at Uskudar Universty , Co Founder of FizyoForm

Asistan : Özlem Aycan, PT,MCMT, Schrot Therapist

Ücret :

  • Reformer Pilates Modul I : 800 TL (İkramlar ve kitap ücretsiz olarak verilmektedir) - Kontenjan : 16 kişidir.
  • Sertifika : Uluslararası Geçerli Sertifika verilecektir

Tarih : 16-17 Aralık 2017

Kayıt Masası

Gonca Arpacı
Resepsiyonist
FİZYOFORM Sağlıklı Yaşam Merkezi
Cep : + 90 541 972 93 99
Eposta : gonca@fizyoform.com
WEB : www.fizyoform.com

K. Zafer Aksungur kimdir?

2005 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra manuel terapi ve pilates alanlarında uluslararası birçok eğitime katılmıştır. Manuel Terapi ve Pilates alanlarında uluslararası instructor unvanı almıştır.

Yurt içi ve yurt dışı eğitimlerde hoca olarak görev almaktadır. 2010 yılında FizyoForm Sağlıklı Yaşam Merkezini kurmuş ve kısa sürede markalaştırarak Türkiye çapında ve yurt dışında tanınan bir kurum olmasını sağlamış ve şubeler açmıştır.

Özellikle Manuel Terapi yöntemi kullanan fizyoterapistlerin tedaviden sonra hastalarına özel sunabileceği birçok egzersiz seçeneği geliştirmiş ve aktif olarak bu teknikleri iş hayatında kullanmaktadır. 2013 yılından Hands on Seminars Fakültesi hocalarından olmuş ve kurslarını bu kurum çatısı altında vermektedir.

Pilates ve manuel terapi alanında özellikle Güney Amerika başta olmak üzere yurt içi ve dünya çapında eğitimlerde hocalık yapmaktadır. Üsküdar Üniversitesi'nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünde öğretim görevlisi kadrosunda yer almaktadır.